O San Francisco zazwyczaj pisałam najczęściej w kontekście miejsc, w których byliśmy. Dziś stworzyłam listę podstawowych miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w San Francisco po raz pierwszy! Jest to lista, o którą mnie często pytacie, i nareszcie udało mi się ją stworzyć! Planując zwiedzanie bierzcie pod uwagę nie tylko czas dojazdu ale też parkowanie, gdyż SF jest okrutnie zatłoczone.

Wcześniejszy mój post: 5 rzeczy do zrobienia w jeden dzień w San Francisco opisuje praktyczny pomysł na jeden dzień w SF. Poniższa lista zaś to klasyki, których nie można pominąć. Wszystkie punkty znajdziecie na poniższej mapie. Mapa jest dostępna dla wszystkich do edycji, gdyż fajnie by było, gdybyśmy ją rozbudowywali i dodawali swoje ulubione miejsca. Śmiało dodawajcie też komentarze.

Zapraszam!

Wszystkie moje posty dotyczące San Francisco znajdziecie tutaj.

1. Golden Gate

Jest wiele punktów, z których doskonale widać most Golden Gate. Nasze ulubione to Baker Beach i Marin Headlands. Można też obejrzeć od strony Presidio – Crissy Field – lub przepłynąć się statkiem po zatoce. Szczególnie polecam wschód słońca nad Golden Gate oglądany z Marin Headlands. Z tamtej perspektywy, słońce wschodzi nad San Francisco, podczas gdy most mamy na pierwszym planie. Coś przecudownego!

Marin Headlands

golden-gate-sunrise

Ameryka, USA, San Francisco

san-francisco-golden-gate

Baker Beach

San Francisco, Golden Gate, California, USA, Ameryka, Bakers Beach

Crissy Field

san-francisco-crissy-field

2. Pier 39 (link)

Turystyczny klasyk warty odwiedzenia. Aleja z dziesiątkami sklepów z pamiątkami i restauracjami. Stamtąd przyjemnie jest przejść się do Fisherman’s Warf.

ameryka_usa_blog_san_francisco_bay_bridge_pier_39-91

ameryka_usa_blog_san_francisco_bay_bridge_pier_39-83

ameryka_usa_blog_san_francisco_bay_bridge_pier_39-81

3. Treasure Island (link)

Sztuczna wyspa, obok której przechodzi Bay Bridge. Koniecznie zjedźcie na nią przejeżdżając przez most. Uważajcie tylko, aby nie przegapić zjazdu jadąc na północ, bo jest tuż za zakrętem i mało widoczny.

ameryka_usa_blog_san_francisco_treasure_island-1-2

4. Lombard Street

Jedyna w swoim rodzaju ulica w kształcie zyg-zaga. Krótka i wąska, ale ulubiona przez turystów i branżę filmową. Dojeżdżamy do skrzyżowania Hyde Street i Lombard i zjeżdżamy w dół. Iiiiihaaaaa!

5. Painted Ladies

Mam do nich sentyment. Jako element czołówki „Pełnej Chaty” na zawsze wbiły mi się w pamięć. Wzdychałam do nich jako kilkuletnie dziecko i kto by powiedział, że kiedyś będę mieszkała w ich okolicy. Nie mniej zaskakująca była informacja o wznowieniu serialu po ponad 20 latach. Pierwszy sezon Fuller House wchłonęłam w kilka wieczorów i czekam na kolejne!

painted-ladies-sylwia-jakub-gorajek

6. Cable Car (link)

Obowiązkowa pozycja na liście jeśli chcemy powiedzieć, że byliśmy w San Francisco. Jedna z tras zaczyna się przy Powell Street i leci przez strome górki SF. Jeśli posiadasz standardowy bilet MUNI – komunikacji miejskiej – to nie potrzebujesz osobnego biletu. Możesz też kupić bilet u konduktora (lub wskoczyć na pojazd na gapę ;) )

blog_ameryka_usa_san_francisco_kalifornia_dolina_krzemowa_amerykanie-6966

7. Twin Peaks

Jedyny w swoim rodzaju widok na San Francisco. Świetne miejsce, doskonałe do robienia zdjęć, również tych z lekką dozą iluzji ;)

IMG_6300

11012781_468342053339710_7297604276338714221_n

twin-peaks-san-francisco

8. Ocean Beach, Cliff House i Sutro Baths

Piękna, długa plaża, z opcją rozpalenia ogniska! Po plażowaniu warto zajrzeć do Cliff House oraz przejść się kawałek dalej do Sutro Baths, miejsca, w którym kiedyś był ogromny kryty basen. Kompleks został spalony w 1967 r., teraz jest to ciekawy i piękny teren.

ameryka_usa_blog_great_highway_san_francisco_blog-110

ameryka_usa_blog_great_highway_san_francisco_blog-107

9. Coit Tower

Klasyk znany z 360st widoku na San Francisco (po lewej na zdj.)
ameryka_blog_usa_california_san_francisco_blog-21-2

10. Mission Dolores Park

Świetna miejscówka na piknik z widokiem na centrum San Francisco.

best-things-to-do-in-san-francisco-64

best-things-to-do-in-san-francisco-72

best-things-to-do-in-san-francisco-70

Warto zobaczyć też:

?? Ferry Plaza i deptak Embarcadero dla widoku na Bay Bridge
?? Lands End dla pięknych zachodów słońca
?? North Beach i Noe Valley dla hipsterkich knajpek
?? Golden Gate Park dla rodzinnego całodziennego wypadu do parku
?? Yerba Buena Gardens dla popołudniowej herbatki w nowoczesnym otoczeniu

Czekam na Wasze miejscówki!

Podobne Posty