Fremont – Stare(?) Miasto w Las Vegas

Zastanawialiście się kiedyś, jak może wyglądać stare miasto w Las Vegas? Czy Vegas może w ogóle mieć stare miasto? My byliśmy tam już parę dobrych razy i aż do ostatniej wizyty nie wiedzieliśmy o istnieniu drugiego centrum Las Vegas – Fremont.

Las Vegas jest bardzo młode, ma nieco ponad 100 lat. Historia Fremont Street sięga początków powstawania miasta, tj. 1905 roku. Była pierwszą wybrukowaną ulicą w Vegas. Szybko posłużyła za centrum miasta i teren powstawania kasyn. Dziś dzielnica Fremont stara się nie pozostawać w tyle za Las Vegas Boulevard. Jest jej miniaturą i przeniesieniem w czasie. My odwiedziliśmy Fremont za dnia, ale jesteśmy pewni, że nocą nabiera uroku i warto poświęcić temu miejscu parę wieczornych godzin w czasie pobytu w Vegas.

Niedaleko Fremont mieści się urząd stanu cywilnego oraz wokół jest pełno kapliczek ślubnych. O tym, jak wziąć ślub w Las Vegas chętnie opiszę w jednym z kolejnych postów ;)

Ja na Fremont poczułam się trochę jak na Route 66. Budynki i szyldy zachowane są w stylu tych samych lat, w których swoją świetność miała Droga Matka. Warto przyjrzeć się detalom na zdjęciach – napisom, szyldom, produktom. Uwielbiam ten klimat! A Wy?

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-105

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-113

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-112

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-111

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-110

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-109

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-108

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-107

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-106

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-104

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-103

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-100

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-102

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-101

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-115

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-114

ameryka_usa_blog_las_vegas_fremont-116

Podobne Posty

2 komentarze

  1. Mariusz

    jestem fanem tego miasta, byłem tam 2 razy ale gdyby tylko była taka możliwość w tym momencie – wsiadam do samolotu w Gdańsku i lece ;)

    jeżeli chodzi o sam fremont – to faktycznie mocy nabiera dopiero po zmroku, warto spojrzeć np na filmiki z youtube aby zobaczyc jak sufit fremontu zamienia się w wielki, kilkudziesięciometrowy ekran lcd

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.