Od zawsze słyszy się o tym, że ślub w Las Vegas można wziąć w 1 dzień. Bez przygotowań, papierologi, wręcz spontanicznie, a nawet po pijaku. Czy to prawda? Poniekąd tak. Może nie do końca przypadkowo podczas imprezy, ale całość może trwać kilka godzin i w efekcie zawiera się legalny, prawdziwy związek małżeński – ze wszystkimi jego konsekwencjami ;) Jak to się robi? Jest to naprawdę bardzo proste.

1. Licencja na ślub

Narzeczeni powinni pojawić się w Clark County Marriage Bureau pod adresem 201 E Clark Ave, Las Vegas. Biuro jest otwarte 7 dni w tygodniu, od 8:00 rano do północy. Do biura wchodzi się z ulicy, nie ma umawiania spotkań.

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-1

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-12

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-13

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-14

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-2

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-3

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-4

Na miejscu, gdzie obowiązuje kolejka i okienka jak na poczcie, wypełnia się krótką aplikację (można to też zrobić online i skrócić sobie kolejkę) i przedstawia w okienku. Narzeczeni nie mogą być spokrewnieni. Mogą być tej samej płci. Trzeba mieć powyżej 18 lat i przedstawić dokument ze zdjęciem. Od osób poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda rodziców i akt urodzenia. W aplikacji wypełnia się pola z danymi osobowymi, podaje się, ile razy brało się ślub wcześniej i w przypadku poprzednich małżeństw podaje się datę rozwodu. Co najlepsze – nie potrzeba na to dowodów! Nie trzeba być obywatelem USA ani posiadać SSN. Nie trzeba również udowadniać legalnego pobytu. Wystarczy się po prostu pojawić z dowodem lub paszportem! Urzędnik w okienku analizuje aplikację, sprawdza zgodność z dowodem tożsamości i wydaje licencję na ślub. Koszt – $60.00. Ważność – 12 miesięcy.

2. Ceremonia ślubu

Mając licencję można udać się do dowolnej kapliczki w celu odbycia ceremonii zaślubin, lub odbyć ją w Urzędzie Stanu Cywilnego po drugiej stronie ulicy od marriage bureau. Na ceremonię trzeba już się umówić. Oczywiście duże są szanse, że zarówno kapliczki jak i urząd będą miały wolny termin jeszcze tego samego dnia! Być może godziny wieczorne będą zajęte, ale około-południowe jak najbardziej dostępne. Tak więc na upartego można całość załatwić naprawdę w ciągu kilku godzin.

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-5

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-16

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-18

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-19

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-20

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-21

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-23

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-24

Koszt ceremonii – i tutaj zaczyna się zabawa. Cywilny ślub w urzędzie kosztuje $75.00. Ceny ślubów w kapliczkach różnią się zależnie od pakietów. $100 to najtańszy koszt, oczywiście totalnie „beznadziejny” wg. organizatorów, bo w cenie jest tylko muzyka (!) i 5 zdjęć na CD. Dodatkowo za ceremonię w każdej kapliczce powinno się urzędnikowi zapłacić napiwek min. $50. Kolejne pakiety kosztują od $200 do $500. W tych najbardziej wypasionych przewiduje się takie rarytasy jak wedding planner, dostęp do przebieralni dla panny młodej, film na DVD, 35 zdjęć na CD, przekąski owocowe i warzywne, toast, a nawet stojak na certyfikat ślubu.

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-100

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-101

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-102

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-103

Nie można też zapomieć o świadku. Musi być min. 1 świadek na ślubie. Kapliczki zwykle chcąc przyciągnąć klientów oferują świadka za darmo, w pakiecie! Ulotkarze często przekrzykują się między sobą na skrzyżowaniach mówiąc „FREE WITNESS”. Szczególnie polują na pary, które wychodzą z białą kopertą z licencją z marriage bureau. A o co chodzi z Elvisem? Kilka kapliczek oferuje ślub udzielany przez urzędnika przebranego za Elvisa. Tak dla zabawy, a właściwie kiczu, który jest wszechobecny w Las Vegas.

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-11

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-10

Uwaga! Dla tych bardziej oszczędnych jest też opcja DRIVE THRU(!) w cenie $35.00 (plus napiwek). Przyjemność trwa kilka minut, podjeżdża się samochodem do okienka, składa przysięgę przez otwarte okno samochodu i wuala! Zdębiałam na ten widok, ale jak to w Ameryce – wszystko jest możliwe!

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-6

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-8

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-104

Po ceremonii otrzymuje się certyfikat ślubu i… po bólu! Aha – w kapliczkach nie pozwala się używać własnego aparatu i nagrywać własnego filmu, tak więc jeśli komuś na tym bardzo zależy jest to możliwe tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego. Podsumowując, w najtańszej opcji ślub może kosztować $135 ($60 licencja, $75 ceremonia i certyfikat z Urzędzie). Plus koszt obrączek oczywiście, o które nie łatwo w Vegas w dobrej cenie. Nie polecałabym szukania ich na ostatnią chwilę, bo nawet cena najcieńszych obrączek startuje od ok. $400. Ślub wzięty w Las Vegas jest jak najbardziej ważny w Polsce, tylko po przylocie w ciągu kilku tygodni trzeba przedstawić kopię aktu ślubu z Nevady. Kopię taką można zamówić w cenie $15,00 w dniu ślubu lub przez internet. Kopia po ok 3-4 tygodniach przychodzi na nasz adres domowy. A potem już tylko trzeba żyć długo i szczęśliwie!

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-7

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-17

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-22

jak_wziac_slub_w_las_vegas_marriage-15

Podobne Posty

9 komentarzy

 1. Adam

  Właśnie wróciliśmy z Las Vegas.Bardzo dziękuję za dobre rady.Wyczerpujące opisy i porady pozwoliły uniknąć mi wielu niespodzianek.Dzięki Waszym informacjom załatwienie spraw poszło bez przeszkód,sprawnie.I co najważniejsze – wiedziałem jak i gdzie.Dziękujemy.
  Ślub załatwiliśmy w dwa dni – bo tak było w planie i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem od tygodnia.
  Poza tym dzięki poradom z innych Waszych stron dowiedziałem się jak jeździć w USA.
  Gdyby nie internet – nie wiedziałbym o 4 X STOP,żółtym pasie,prawoskręcie itp. (bo to wszystko inaczej niż w Europie)
  Zwróćcie tylko proszę uwagę (pewnie przyda się to następnym „neo” )
  na to że nasze debetowe karty płatnicze nie działają,niestety.(Kredytówki – tak).
  Ale ma to dobre strony – kasa w domu czeka na koncie ;).
  I największy problem – tankowanie!!!
  Uwierzcie , że łatwiej w Polsce zatankować gaz
  (raz próbowałem – o mało stacji nie wysadziłem :D )
  niż paliwo w USA.Najpierw problemy z kartami – automat nakazuje iść do kasy,potem trzeba jakies guziki naciskać.I o zgrozo UWAGA! benzyna jest czarna (wąż i pistolet) – a ropa zielona.Omal zawału nie dostałem gdy się zorientowałemże leję do samochodu z czarnego węża.
  W końcu się nauczyłem jednak.
  Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
  • Sylvia

   Hej Adam, dziękujemy za tak obszerny komentarz na temat bloga. Cieszymy się, że informacje się przydają i przede wszystkim – Gratulacje!!!

   Odpowiedz
  • Marta

   Planuje slub w Las Vegas i bazuje glownie nabtym czego sie dowiem z neta. Mam kilka pytan i bede bardzo wdzieczna za odp. Czy oboje narzeczonych mysza znac angielski? Czy można taki ślub nadawac online np z faceboka by rodzina byla w taki sposób obecna? Czy da sie zalatwic zezwolenie zdalnie/online z Europy czy trzeba byc na miejscu.

   Odpowiedz
  • Klaudia

   Witam, znalazłam komentarz ze brał Pan/Pani ślub w Las Vegas ?! Chciałabym się dowiedzieć czy wszystko było okej i czy warto było ??

   Odpowiedz
   • Sylwia

    Czy było warto to hmm, po 7 latach mogę powiedzieć, że wyszło OK ;-)

 2. Andrzej

  przeczytałem i potwierdzam, w 2013 roku z obecną żoną wzięliśmy właśnie ślub w Little Chapel było super, pozdrawiamy, Asia i Andrzej

  Odpowiedz
 3. Kasia w Kalifornii

  Widzialam pary mlode w las Vegas, ale samo miejsce na slub jest w moim przekonaniu okropne- stare dywany i okropne wystroje z lat 80, a w okolo pelno rednecks z poludnia.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.