Ahoj!

Jakby przygód było mało, to zaczęłam nowy projekt. Ostatnio praca full time w Cupertino, blog Ja&On i doraźne uczestnictwo w startupie Kuby i spółki nie wystarczają, więc zabrałam się za nową stronę – Valley Talks. A tak serio, od dawna myślałam o blogu lub stronie po angielsku, tak abym mogła dotrzeć do międzynarodowej widowni. Tłumaczenie Ja&On na angielski nie ma sensu, bo jednak w naszym blogu liczy się polski duch. Tak więc JEST. Na razie a’la blog, z czasem pewnie coś większego – strona, na której publikuję wywiady ze startupami z Doliny Krzemowej, pokazując zaplecze tego, jak działają. Bo wszyscy wiemy, że w Dolinie jest kilkadziesiąt tysięcy startupów. Ale tak naprawdę, kim one są? Oprócz Google, Facebooka, Ubera – tych wszystkich wielkich graczy, którzy wybili się daleko poza średnią, kim są inni, którzy również sprawiają, że Dolina się tak prężnie kręci?

Inspiracją do tego był wywiad z Jakubem z Estimote, który opublikowałam najpierw na Ja&On. Robienie wywiadu to była dla mnie nowość i mój Kuba musiał mnie do tego chwilę namawiać. Ale, jak się okazało, wywiad ten był jednym z najbardziej popularnych postów na naszym blogu! Postanowiłam pójść za ciosem. Robię wywiady po angielsku, ze startupami, które tutaj, w SV, rozwijają swój biznes. Póki co, na stronie znajdziecie parę wywiadów i kilka znanych Wam z Ja&On artykułów, ale od czasu publikacji Valley Talks, czyli od poniedziałku, w kolejce mam już chyba kolejne 20 startupów!

Jednym z hitów Valley Talks, który musicie przeczytać, jest wywiad z Michałem Wroczyńskim – CEO Fido Labs. Michał robi rewelacyjny startup, razem z zespołem buduje wspaniałą, ambitną technologię, o której szczegółowo opowiada w wywiadzie. Zapraszam gorąco!

PS. Kulisy z tworzenia wywiadów często zdradzam na Snapchacie, tak więc jak zawsze zachęcam do odwiedzania mojego profilu: sylwiagorajek

PS2. Koniecznie polubcie fanpage Valley Talks na Facebooku – www.facebook.com/valleytalkscom, śledźcie profil na Twitterze – wwww.twitter.com/valleytalks i zapiszcie się do newslettera – www.valleytalks.com

silicon-valley-startups-fido-labs-michal-wroczynski


Podobał Ci się ten post? Jeśli tak, to zapisz się do newslettera, aby dowiadywać się więcej o startupach w Dolinie Krzemowej, o życiu w Stanach oraz dostawać informacje o konkursach i nowych wpisach. Możesz być pewny/a, że Twój adres e-mail jest bezpieczny, a wiadomości będą zawierały starannie dobraną treść.

Subskrybuj

Podobne Posty