death_valley_dolina_smierci_usa_ameryka_lone_pine-27

Ilustrowany blog o życiu w Ameryce, ciekawostkach i zwyczajach

Helołszyn! Ja&On to my, czyli Sylvia i Kuba Górajek. Witamy Cię na naszym blogu o życiu w USA. Znajdziesz tu informacje o tym, co słychać w Dolinie Krzemowej, poznasz amerykańskie ciekawostki, zobaczysz zdjęcia i relacje z podróży.

W 2021 roku założyliśmy Klub Tajniki Ameryki, który wpiera osoby zainteresowane startem w USA oraz Polaków już tu mieszkających. Od 2018 roku przenieśliśmy format naszych publikacji z bloga i obgadujemy Amerykę na łamach naszego podcastu Tajniki Ameryki, a także Sylvia codziennie nadaje w Stories na Instagramie.

Do Kalifornii przeprowadziliśmy się w 2012 r. Historię rozpoczęcia naszej amerykańskiej przygody znajdziesz tutaj: Jak zaczęła się nasza amerykańska historia?. A opis naszej batalii wizowej znajdziesz tutaj: Nasza historia wizowa od A do Z – nie uwierzycie!

Ja (Sylvia) zajmuję się kontent marketingiem B2B. Pracowałam nad projektami dla Apple, Netflix, Uber i wielu innych firm technologicznych. W Dolinie Krzemowej prowadziłam własny talk show Valley Talks, w którym rozmawiałam z założycielami startupów i ekspertami. Kuba rozwija startup Raw Film – platformę do sprzedaży kinowej jakości kolekcji ujęć stockowych. Jego poprzedni startup UnStock został kupiony przez izraelską firmę. Jesteśmy także pomysłodawcami i współzałożycielami startupu technologicznego Spray – aplikacji mobilnej, która umożliwia komunikację z ludźmi w pobliżu.

Publikacje z naszym udziałem pojawiły się w Huffington Post, Dzień Dobry TVN tutaj i tutaj, Forbes, Onet, Business Insider, Polska The Times, InnPoland tutaj i tutaj, MyApple.pl, Bankier.pl, Mambiznes.pl, PARP i wielu innych. Odnośniki do wszystkich artykułów znajdziesz w zakładce media.

Ja&On to także:

Klub Tajniki Ameryki
– podcast w iTunes, Google, Spotify, Stitcher
– profil na Instagramie
– e-book Tajniki Ameryki
– grupa na Facebooku Tajniki Ameryki

Zapraszamy!

Prawa autorskie są zastrzeżone. Wszelkie fotografie lub materiały video są naszą własnością, wyjątek stanowią treści ze specjalną adnotacją. Nie można używać fotografii, materiałów video ani ich części - również przetworzonych - bez wcześniejszej zgody autora, jeżeli jest to bezpośrednio lub pośrednio związane z korzyścią materialną, oraz bez podania źródła w przypadku zastosowań niekomercyjnych (prywatne strony, albumy, blog).