Co reklamuje się na billboardach w San Francisco i Dolinie Krzemowej?

Zastanawialiście się, czy billboardy w Dolinie Krzemowej i San Francisco odbiegają tematycznie od tych w pozostałej części Stanów? Czy skupiają się wokół aplikacji, technologii, internetu?

Odpowiedź jest prosta — Tak! Znaczna większość tutejszych billboardów dotyczy oprogramowań, portali internetowych, systemów do komunikacji. Pojawiają się też kampanie promujące aktywność młodych ludzi w biznesie. Bywają też reklamy nowych aplikacji, ale tych jest mniej, ponieważ startupów na wczesnym etapie nie stać na kampanie. Do lokalnej promocji częściej wybierają eventy i niestandardowe akcje. Są również billboardy promujące sieci fastfoodów, ale raczej te ze zdrowym jedzeniem, jak np. Chipotle. Reklamuje się także, to już typowo dla całych Stanów, społeczne komunikaty nt. bezpiecznej jazdy, niepisania SMS’ów podczas prowadzenia samochodu, itd.

Trzeba jeszcze podkreślić, że billboardów w San Francisco nie ma nawet w połowie tak dużo jak w Warszawie, a ich wygląd nie razi, nie przeszkadza. W Wawie panuje totalny bałagan, przeważają niskiej jakości (często porozrywane) plakaty. Tutaj zdecydowanie tego problemu nie ma.

W Dolinie i SF, jak mało gdzie, promuje się produkty skierowane do biznesów. Zwróćcie uwagę, że niemalże wszystkie poniższe reklamy są w relacji B2B (Business to business)!

Oto próbka billboardów, jakie spotykamy po drodze.

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-5

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-11

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-10

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-9

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-8

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-7

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-6

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-4

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-3

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-2

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-16

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-15

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-14

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-13

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16-12

billboardy-silicon-valley-dolina-krzemowa-16

Podobał Ci się ten post? Jeśli tak, to zapisz się do newslettera, aby dowiadywać się więcej o życiu w Stanach lub dostawać informacje o konkursach i nowych wpisach. Możesz być pewien/pewna, że Twój adres e-mail jest bezpieczny, a wiadomości będą zawierały jedynie wartościowy kontent.

Subskrybuj

Podobne Posty