Helołszyn! Widać jak na dłoni, że treści dotychczas publikowane na blogu, przenieśliśmy do podcastu. Już od ponad roku niemalże co tydzień publikujemy nowy odcinek na kanałach Tajniki Ameryki w Apple Podcast, Google Podcast, Spotify i Stitcher oraz na stronie www.tajnikiameryki.pl.

Odcinek #49 chcę wyróżnić szczególnie, gdyż jest to nasza bardzo trudna i osobista historia, która może otworzyć oczy wielu osobom oraz którą nie dzieliliśmy się do tej pory. Musiało minąć trochę czasu zanim nabraliśmy do niej dystansu. Do dziś jednak gdy wracamy myślami do tamtego okresu, pojawia się napięcie wokół szyi i szybsze bicie serca. Wygląda na to, że gdy choroba układu nerwowego dopadnie raz, zostaje zaszyta gdzieś głęboko na zawsze.

W porządku. Grunt, to się z tym pogodzić i, jak to mówi Lady Gaga w swoim ostatnim wywiadzie z Oprą na temat zdrowia psychicznego, radykalnie zaakceptować stan rzeczy by móc rozwijać się dalej. Naszą misją poprzez podzielenie się naszą historią jest szerzyć wiedzę na temat stresu, zdrowia oraz tego, jak pomóc bliskim w podobnej sytuacji.

Często przewlekły stres, nerwowość czy smutek jest bagatelizowany przez otoczenie. Mówi się 'A przestań, nie masz czym się denerwować’, albo 'Czym Ty się przejmujesz? Przecież wszystko jest OK’ podczas gdy tak naprawdę to mózg ma problem z wydzielaniem hormonów szczęścia i nie da się tak po prostu tego zmienić.

W tym odcinku mówimy o tym jak rozpoznać taki stan umysłu oraz jak można sobie i innym pomóc.

Zapraszamy!


Jesteś ciekaw/a, jak żyje się w Stanach i jakie panują tutaj niuanse? Chcesz poznać nie tylko mój punkt widzenia, ale i Kuby??? Subskrybuj nasz cotygodniowy podcast Tajniki Ameryki!

Na moim Instagramie znajdziesz zarówno zdjęcia prosto z USA jak i codzienne Insta Stories!

Jeśli interesują Cię amerykańskie niuanse i planujesz pierwszą podróż do USA lub nawet przeprowadzkę, pobierz mojego e-booka Tajniki Ameryki, w którym znajdziesz zbiór złotych porad o tym, jak stawiać pierwsze kroki w USA.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/łaś to dołącz także do naszej super aktywnej i prężnej grupy Tajniki Ameryki na Facebooku!

Podobne Posty