Dziś byliśmy na śniadaniu w nowym dla nas miejscu — Alana’s Cafe w Redwood City. Kawiarnia mieści się niedaleko centrum miasta, lecz odwiedzają ją tylko Ci, którzy o niej wiedzą, gdyż schowana jest w głębi wydawałoby się prywatnego podwórza. Główną atrakcją jest to, że znajduje się we wnętrzu tradycyjnego amerykańskiego domu w starym stylu. Wchodząc do niej miałam wrażenie, jakbym była na planie jakiegoś filmu familijnego. Wchodząc do niej chciałoby się zapukać, a po wejściu do środka: korytarz, wieszaki na ubrania, pokoje na lewo i prawo, drewniana, stara podłoga. Wydawałoby się, że wchodzi się do czyjegoś domu, do którego inni również przyszli zjeść śniadanie. Trochę przypomina mi to kawiarnie na Saskiej Kępie w Warszawie, tyle, że po amerykańsku.

Poranne menu było typowo amerykańskie czyli jajecznica lub omlet wykonane na różne sposoby, grube naleśniki z syropem klonowym i owocami lub płatki owsiane. Zamówiłam jajecznicę kalifornijską, a Kuba owsiankę. Kelnerka nie zaskoczyła nas wcale i zapytała czy do jajecznicy chciałabym chleb tostowy, bułkę (biscuit, czyli lekko słodką), czy kawałek drożdżowego ciasta. Poprosiłam o to ostatnie, by nie chciałam zapychać się sztucznym chlebem tostowym. Do jajecznicy tradycyjnie podano też ziemniaki, więc ciasto zapakowałam do domu.

W Amerykańskich restauracjach często inne osoby obsługują napoje, a inne zbierają zamówienie na jedzenie. Nie inaczej było i tym razem. A ponieważ to jest Redwood City, to w restauracji tej pracują głównie Meksykanie (w Redwood City, szczególnie w okolicach centrum i dalszej części miasta mieszka dużo Meksykanów. Mniej jest ich im bliżej wzgórz, tzw. Emerald Hills, gdzie są już duże, piękne i bardzo drogie domy).

Kawiarnia była pełna, obsługa bardzo miła, klimat – rewelacyjny! Uwielbiam styl retro, jeśli jest czysto, a miejsce zadbane. Jajecznica też była super. Jeśli będziecie Dolinie Krzemowej, zdecydowanie polecam.

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-10

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-9

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-8

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-7

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-2

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-3

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-4

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-5

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-6

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-11

dolina-krzemowa-kawiarnia-201612-12


Podobał Ci się ten post? Jeśli tak, to zapisz się do newslettera, aby dowiadywać się więcej o startupach w Dolinie Krzemowej, o życiu w Stanach oraz dostawać informacje o konkursach i nowych wpisach. Możesz być pewny/a, że Twój adres e-mail jest bezpieczny, a wiadomości będą zawierały starannie dobraną treść.

Subskrybuj

Podobne Posty