Wnioski z rozwijania Whale – nowej popularnej aplikacji Video Q&A dla influencerów | Współtwórca Whale sprzedał poprzedni startup za $1B. Jak doszło do rozmowy?

 


W Dolinie Krzemowej zdecydowanie daje się zauważyć modę na różne aplikacje. Fajne jest to, że to właśnie na tutejszych społecznościach testuje się wiele startupów, dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich nowości. Taką modną obecnie apką, do której pukają inwestorzy (ale z tego, co się domyślam, są bardzo selekcjonowani lub niedopuszczani), i która skupia się obecnie na influencerach z Doliny Krzemowej, jest WHALE – nowa apka, dzięki której użytkownicy mogą monetyzować zadawane im pytania oraz odpowiadać w formie max. 1 minutowego video.

Zobacz też oryginalny artykuł na Valley Talks: Insights on Growing Whale

Jest to odpowiedź na brakujące funkcje Snapchata (których to Snapchat raczej nigdy nie wprowadzi, bo nie jest to kierunek, w którym się pozycjonuje). Osoby, które mają kilkadziesiąt tysięcy obserwujących na Snapchacie, jak np. słynny w starupowym świecie Justin Kan (znany przede wszystkim ze sprzedania swojego startupu Twitch do Amazona za blisko bagatela 1 bilion dolarów), zalewane są tam pytaniami od fanów, a odpowiedzi są zazwyczaj cenne i niestety kruche. W Whale taka 1 minutowa odpowiedź zostaje na stałe i może być dostępna dla wszystkich do obejrzenia za darmo, lub również za drobną opłatą. To influencer decyduje o tym, czy i jakie opłaty pobiera od innych użytkowników.

Justin Kan jest współzałożycielem Whale. Udało mi się go niechcący ostatnio spotkać w jednym z dopiero otwierających się coworków w San Francisco (do którego mnie zaproszono apropo Valley Talks btw). Jest to zabawna historia dlatego, że z Justinem korespondowałam mailowo już niemalże rok temu, ale nie mogliśmy dograć terminu rozmowy na Valley Talks. Potem ja miałam przerwę między sezonami, a teraz znów chciałam go zaprosić i wpadłam na niego niechcący w SF! Okazuje się, że teraz unika prasy, bo skupia się na jeszcze kolejnym startupie, ale polecił mi swojego wspólnika Ranidu Lankage, z którym właśnie opublikowałam rozmowę. Ranidu to niezwykle sympatyczny człowiek, z radością przyjął zaproszenie i widzieliśmy się na nagraniu już w kolejnym tygodniu. Jestem zachwycona jego odpowiedziami! Każda z nich zawiera mega wiedzę i esencję wynikającą z jego doświadczenia nie tylko przy rozwijaniu Whale, ale także poprzednich startupów, również z Justinem Kanem.

Gorąco polecam Wam ten odcinek! Usłyszycie o drodze, jaka prowadziła do stworzenia aplikacji, o cennych nauczkach z poprzednich startupów, o tym, dlaczego i jak rozmawiać z obecnymi lub potencjalnymi klientami, jak kontrolować wzrost, jak Whale radzi sobie z nieaktywnymi użytkownikami, oraz co Ranidu sądzi o tym, że Kanye West nagle założył sobie konto na Whale. A jeśli chcecie także dowiedzieć się, jakie zmiany przechodziła sama apka zanim została opublikowana, zapiszcie się do newslettera Valley Talks, by zobaczyć nieopublikowany fragment!

Podobne Posty