Na pewno słyszeliście o tym, że Netflix pojawił się już na całym świecie, w tym w Polsce. Sama również czekałam na tą wiadomość, ponieważ z Netfliksa korzystamy całkiem sporo i nieraz chciałam na blogu nawiązać w postach do tego, co oglądamy. Jednak jak czytam w polskiej internetowej prasie, to zakres filmów i seriali legalnie dostępnych na Polskę jest mocno ograniczony (tylko ok 15% całej bazy). Podejrzewam Więc, że moja ulubiona ostatnio rozrywka, czyli programy nt. kupowania, urządzania i remontowania amerykańskich domów do tych 15% nie należą. A szkoda! Jest to dobra dawka amerykańskiej i kultury wiedzy o tym, jak Amerykanie podchodzą do urządzania mieszkań.

Zobacz też: Jak wyglądają mieszkania w Ameryce?

Na Netflix jest cała seria programów z cyklu Best Home Improvement. To, z jakimi problemami borykają się bohaterowie nieraz rozśmiesza mnie do łez. Najlepsza była scena w jednym z odcinków programu Rehab Addict, gdy trzeba było poszerzyć wejście do salonu. Wiązało się to ze zburzeniem słupa i cały dramat odcinka oparty był na tym właśnie wyzwaniu. Otóż okazało się, że słup jest zbudowany z… cegieł! Nie z płyty OSB, tak jak znaczna większość budynku. I to jest dopiero problem, niemalże nie do pokonania.

PS. 1,5 roku temu poznaliśmy współzałożyciela Netfliksa i założyciela RedBox (kiosków do wypożyczania filmów obecnych niemal w każdym markecie w USA) – Mitcha Lowe. Mitch jako jeden z pierwszych zainwestował w nasz startup Spray, a potem dołączył jako advisor do nowego startupu Kuby – Unstock. Opowiadał nam o początkach serwisu… jak np. o tym, że jedną z akcji promocyjnych, jakie wymyślili, było wysłanie do wszystkich klientów nagrania z udziałem Billa Clintona. Jednak w dystrybucji pomylono się i do wszystkich trafił… film porno! :D Potem wysłano klientom przeprosiny i informację z prośbą o zwrócenie filmu, a w zamian miało być odesłane właściwe nagranie. Myślicie, że ktoś odesłał???

Albo, czy wiedzieliście o tym, dlaczego płyty DVD wypożyczane z Netflix początkowo nie miały żadnych nadruków? Ponieważ nadrukowywanie sprawiało, że były bardziej podatne na łamanie się i pękały w sortowniach.

Mitch jest niezwykle sympatyczny. Widzę, że śledzi też moje działania związane z Valley Talks (a tak, zmieniłam nazwę portalu. O tym dlaczego, powiem niedługo na Snapchacie: sylwiagorajek).

Podobne Posty