CVS Pharmacy i Walgreens to najbardziej popularne sieci aptek w USA. Dzisiaj tej pierwszej z nich poświęcam cały post.

To, co na początku co przede wszystkim zaskakuje w takiej „aptece”, to zakres towaru. Leki zajmują tylko 1/4 powierzchni, reszta to kosmetyki, artykuły domowe, biurowe, spożywcze i – alkohole, które są relatywnie tanie. Standardowa cena 1 op. leków w CVS to ok $20.00. Niewiele można kupić za $10.00, a typowe pudełka przeróżnych ogólnodostępnych leków to ok $17.00-$25.00. Za to gdyby ktoś wolał podleczyć się czymś innym to za 1L Jack’a Danielsa zapłaci $30.00. W poprzednie święta była promocja – Jim Bim 1,75L kosztował $20.00. Smaczne wina można kupić już za $8.00, średnia cena to $10.00-$15.00. Wychodzi na to, że leki są drogie, a alkohol tani.

Należy pamiętać, że podane kwoty są bez podatku ale tak czy tak proporcje kosztów alkoholi do zarobków nie równają się z tymi w Polsce. Gdyby tak było, to pewnie wszyscy Polacy mieliby problem z alkoholem ;)

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-5

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-4

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-6

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-17

Z kolejnych ciekawostek, to np. marka LOREAL nie ma tak „ekskluzywnego” wizerunku jak w Polsce. Kosmetyki LOREAL’a są dosyć tanie i eksponowane są razem z innymi tanimi markami. Tusze do rzęs kosztują $8.00-10.00 podczas gdy w Polsce 40-50zł. Tutaj kasjer w sklepie na tusz LOREAl’a zarabia maksymalnie w 1h, w Polsce – sami wiecie.
Co zaś nie podoba mi się CVS to to, że nie ma próbek kosmetyków i wszystko trzeba kupować w ciemno.

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-7

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-8

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-9

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-11

CVS ma swoje produkty pielęgnacyjne oraz leki. Niewiarygodnie wyglądają opakowania niektórych produktów, które kopiują wygląd opakowań innych marek, stoją obok nich na półkach i jeszcze mają napis, by porównać produkt CVS z produktem konkretnej konkurencyjnej marki.

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-2

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-30

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-31

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-32

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-3

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-13

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-14

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-10

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-12

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-15

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-16

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-24

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-25

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-26

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-29

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-36

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-37

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-28

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-27

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-18

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-19

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-20

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-21

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-22

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-23

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-33

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-34

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-1

ameryka_usa_cvs_pharmacy_apteka_sklepy_blog-35

Jak zwykle – Ameryka!

Podobne Posty

7 komentarzy

 1. ASz

  Aaaaaaa, ile Sharpie! No w końcu ojczyzna Sharpie, więc nie dziwota, ale mimo wszystko, zazdrość i żałość, że u nas podstawowy czarny (czasem niebieski) i okazjonalnie te do materiału (stained fabric marker).
  Na 2. zdjęciu po wejściu do apteki, po lewej stronie stand z lip balm. Te kulki (po 2 w 2 rzędach od góry, po 1 w kolejnych) to co za jedne? Paluchem nakładane, jaka marka, cokolwiek na ten temat? No i gdzie Carmex?! Nivea, kulki, coś, a Carmexu nie ma?

  Odpowiedz
 2. JaiOn.pl

  I właśnie teraz przyszło mi do głowy, że wkrótce zrobię post o tym jakich leków w Stanach nie ma lub ciężko jest kupić, jakich jest pełno i ile kosztują.

  Odpowiedz
 3. Kamila

  Inne a propos aptek- u nas na biegunke dla dziecka farmaceuta zaproponuje przynajmniej kilka leków, w stanach, w santa Monika, powiedziano mi, ze dzieciom absolutnie nic podawać nie można i zaproponowano mi …zakup napoju gazowanego niebarwionego typu sprite;) kiedy poddałem w wątpliwość skuteczność takiej terapii, pan dał mi ze stoiska nieaptecznego z produktami dla dzieciaków litrowy napój, żeby dziecko sie nie odwodnilo. Napój był przepyszny, wypily go oba dzieciaki, to bez biegunki także. Chyba pomógł, albo tomcio po prostu wyzdrowiał, może w santa monica woda była lepsza dla niego niż w NY;) kupiłam ten czarodziejski płyn na zapas i potem jeździłam z taka butla w rożne zakątki swiata, na ” w razie czego”;) u nas tylko obrzydliwe smecta i gastrolit albo napój ryżowo marchewkowy hipp, a tam- Ameryka!

  Odpowiedz
  • JaiOn.pl

   Kamilko, znam to. Nie mają tutaj Gastrolitu ani smecty. Oni leczą się jednym lekiem na brzuch – jakimiś ziołowymi pastylkami. Leki tutaj to kompletnie inna bajka niż w Polsce. Tu wybór jest żaden w porównaniu do nas. Szczególnie tych dostępnych bez recepty.
   Ten czarodziejski płyn wskazano i mi gdy szukałam elektrolitów dla Kuby! Powiedziano, że nie ma czegoś takiego dla dorosłych, ale jest dla – dzieci! To po prostu elektrolity w płynie. Od tamtej pory zawsze pilnuję by w domu był polski Gastrolit :P
   To super, że Tomco wyzdrowiał od magicznej buteleczki :) Ale czy to dorosłym wystarczy… Jakoś wolę nasze polskie metody.

   Inna sprawa była w wypadku pseudoefydryny na zatoki. Na jesieni chorowaliśmy chyba cały miesiąc. Nic nie pomagało, a żeby kupić opakowanie tutejszego Sudafedu czyli pseudoefydrynę, w CVS wymagano dowodu osobistego. Nie miałam amerykańskiego dowodu czyli prawa jazdy, a na polski nie chciano mi sprzedać. Tak więc nie mogłam kupić!
   Sprzedają tylko na amerykański dowów, gdyż jest limit roczny na zakup pseudoefydryny i apteki to kontrolują. Podobno chodzi o limity ze względu na produkcję amfetaminy.

   I tak męczyliśmy się, bo wtedy nie mieliśmy kogo poprosić o zakup. Szok.

   Odpowiedz
 4. Joanna

  nie ma, ostatnio chcialam zobaczyc ile whisky 40-letnia kosztuje,coby mezowi prezent zrobic, chodzi ze 400euro, a takich buteleczek to nie widzialam, to tylko w USA ;)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.