Wzdłuż wybrzeża Kalifornii rozciąga się wiele przepięknych plaż oferujących widoki wręcz zapierające dech w piersiach. Pomponio State Beach to niepodważalnie jedna z nich. Tworzą ją mile malowniczych klifów i niesamowitych fal oceanu. Teren ten położony jest na południu od Half Moon Bay, tuż przy łączeniu Highway 1  i drogi numer 84. Aby się tam dostać, możemy wybrać drogę nr 92 lub właśnie 84, która jest jednak początkowo przyjemna, bo prowadzi przez malowniczy las, ale jest też kręta i dosyć długa, nie polecam na pełen żołądek! Jeżeli ruszasz z północnej części Zatoki San Francisco, zdecydowanie lepiej wybrać połączenie drogą nr 92.

Parking i miejsce na pikniki są dostępne do użytku publicznego podczas dnia. W okolicy znajdują się także szlaki turystyczne i oczywiście dostęp do plaży. Przy okazji polecam wybrać się na obiad lub kolację do Miramar w Half Moon Bay.

Zobacz też: Restauracja Miramar – niegdyś nadbrzeżne Burdello dla marynarzy

Pomponio State Beach jest jedną z tych dzikich i mniej turystycznych plaż. Często się tam wybieramy, ponieważ jest to miejsce idealne do zdjęć oraz lotów dronem! Bardzo dużo przestrzeni i stosunkowo niewielu ludzi.

Poniżej zdjęcia z dwóch ostatnich wypraw w tę okolicę. Aż trudno uwierzyć oczom!

 

Wiele bieżących i spontanicznych chwil z takich właśnie miejsc zamieszczać będę teraz na Facebook Stories na fanpage Jaion. Zapraszam! Znajdziecie mnie także na Instagramie.

P.S Jeśli jeszcze nie dołączyłaś/łeś do grupy Tajniki Ameryki na Facebooku, to zrób to! Dzieją się tam naprawdę fajne, żywe dyskusje!;

Podobne Posty