W Ameryce jest wiele “Ghost towns”, czyli opuszczonych miasteczek, które kiedyś tętniły życiem a dziś są jedynie resztkami budynków i ulic. Fajnie, że niektóre z nich do dziś próbuje się zachować tak, aby jak najwierniej odzwierciedlały to, co działo się w czasie ich świetności. W wielu z nich były kopalnie złota. Jednym z takich miast w Kalifornii jest Bodie – miejscowość, w której wydobyto złoto o łącznej wartości $34 mln. Bodie miało kilka tysięcy mieszkańców, bank, szkołę, stację benzynową. Miało nawet swoją chińską dzielnicę. W latach 1870tych było tam 65 saloonów, a morderstwa i strzelaniny były na porządku dziennym. Bodie zostało założone 1859r., a jego końcówka to 1915 – 1940r. ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-3 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-34 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-5 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-6 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-27 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-7 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-24 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-16 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-10 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-13 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-28 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-11 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-42 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-12 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-14 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-17

ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-20 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-19 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-18 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-21 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-9 copy Boutique ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-22 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-23 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-29 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-25 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-26 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-1 Podróże tymi karocami nie należały do najmilszych… ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-30 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-15 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-31 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-32 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-33 Stacja Shell’a ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-35 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-36 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-37 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-39 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-41 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-1 ameryka_usa_bodie_kalifornia_blog-2 Bodie leży niedaleko Yosemite, więc warto tam się zatrzymać przy okazji odwiedzania Parku. Niesamowity klimat. Więcej o Bodie można poczytać tutaj i tutaj.

Podobne Posty

6 komentarzy

 1. Agata

  Wygląda świetnie! I tutaj pytanie: gdyby pojechać tam na weekend, macie jakieś refleksje co jeszcze warto zobaczyć w okolicy? Jestem tu dopiero od trzech tygodni i jeszcze lekko zagubiona ;)

  Odpowiedz
  • JaiOn.pl

   Oczywiście Yosemitee, Mono Lake, niezwykle warto przejechać przez Death Valley. Właśnie jesteśmy po krótkiej ponownej podróży w tych okolicach i po kolei będę publikowała zdjęcia i info z wyjazdu :)

   Odpowiedz
 2. bianka

  wow, to jest jedno z miejsc, ktore musze zobaczyc! moze niekoniecznie bodie,ale na pewno inne ghost town :)

  Odpowiedz
 3. Ola

  Och, byłam tam dwa razy. Za każdym razem odbywam niesamowitą podróż w przeszłość. Wyobrażam sobie jak żyli ludzie, jak wyglądali, co robili w tych poszczególnych sceneriach :-))

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.