Jak pozyskać inwestora w Dolinie Krzemowej? Rozmowa z Dominikiem Andrzejczukiem, który ocenia 200 startupów miesięcznie

Dziś wydanie specjalne! Rozmowa z Dominikiem Andrzejczukiem, Associate w Morado Venture Partners – funduszu inwestycyjnym z Doliny Krzemowej, który inwestuje w startupy na wczesnym etapie, tj. rundzie seedowej. Dominik w ciągu miesiąca spotyka się z założycielami z ok. 200(!) startupów. Przesłuchuje ich i filtruje tych, którzy nadają się do dalszych rozmów z członkami funduszu, a w konsekwencji do zainwestowania pieniędzy średnio rzędu $300K-$500K.

Dominik ma polskie korzenie i uwielbia polską kulturę. Kibicuje też polskim startupom i bacznie przygląda się polskiej scenie startupowej. Dzisiaj rozmawiamy o tym, co wyjątkowego mają w sobie polskie startupy, od czego powinny zacząć po przyjeździe do Doliny Krzemowej, co powinny spełniać, gdy trafiają na spotkanie z inwestorami, czego powinny unikać i wielu innych, praktycznych kwestiach!

Dziękuję naszym przyjaciołom z Fido Labs za udostępnienie nam miejsca do nagrania!

Obejrzyjcie video i jeśli macie więcej pytań, śmiało zadawajcie je w komentarzach tutaj na blogu. Będziemy na nie odpowiadać!

Dodatkowo – obserwujcie Valley Talks, mój talk show o startupach w Dolinie Krzemowej. Wkrótce pojawi się tam wywiad z Dominkiem po angielsku nt. uniwersalnych zasad, jakimi kierują się inwestorzy w Dolinie, na co zwracają uwagę, jakie mają oczekiwania, na co uważać i jak (nie) pitchować.

Zapraszam do obejrzenia rozmowy!

Podobne Posty