Spotkanie producentów dokumentu o polskim twórcy amerykańskich mostów

Dziś mieliśmy spotkanie w San Francisco z dwójką bardzo ciekawych ludzi – filmowców, którzy aktualnie pracują nad produkcją filmu dokumentalnego o Rudolfie Modrzejewskim znanym jako „Father of American bridge-building”. Modrzejewski zaprojektował wiele przepięknych amerykańskich mostów, m.in. słynny San Francisco Oakland Bary Bridge, o którym kilkukrotnie wspominałam (m.in. tutaj), Government Bridge nad rzeką Missisipi, Benjamin Franklin Bridge, Broadway Bridge.

Basia i Leonard Myszyński – twórcy filmu – z pochodzenia są Polakami, tj. Basia urodziła się w USA lecz jej rodzice to Polacy i doskonale mówi po Polsku, a Leonard urodził się i mieszkał w Polsce. Poznali się na łódzkiej filmówce i po szkole przenieśli się do USA. Aktualnie mieszkają na południu Los Angeles. Bardzo miło jest poznawać innych Polaków zajmujących się produkcją filmową w Kalifornii. Zawsze jesteśmy ogromnie ciekawi ich doświadczeń, spostrzeżeń, projektów, które tworzą. Tematów do rozmów nie ma końca.

Tak też było dzisiaj. Spotkaliśmy się najpierw z Basią w Starbucks niedaleko Pier 14. Rozmawialiśmy o ewentualnej współpracy przy tworzeniu animacji właśnie do „Bridging Urban America”. Po drodze zadziwił nas widok chmury wzdłuż Bay Bridge, która rozlegała się wyłącznie wzdłuż mostu. Następnie podeszliśmy na szczyt Pier 14 by spotkać się z Leonardem – realizował w tym czasie dodatkowe ujęcia mostu. Przechadzając brzegiem miasta rozmawialiśmy o ich filmach, o naszej pracy, o naszym pobycie w USA a także o rynku produkcji filmowej w Polsce.

Basia i Leonard stworzyli wcześniej film o matce Rudolfa Modrzejewskiego – Helenie Modrzejewskiej, w USA znanej jako Helena Modjeska. Biografia opowiada niezwykłą historię znanej aktorki, poniżej zapowiedź filmu, a także wywiad na temat najnowszej produkcji.

bay_bridge_blog_ameryka_usa_kalifornia_san_francisco_pier_mewa

blog_ameryka_usa_kalifornia_san_francisco_pier_mewa

blog_ameryka_usa_kalifornia_san_francisco_pier

blog_ameryka_usa_kalifornia_san_francisco_pier_mewa1

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.