Mieszkamy w Dolinie Krzemowej. Tutaj roi się od siedzib globalnych firm oraz słynnych miejsc mających swoje wielkie znaczenie w historii technologii i internetu. A to za rogiem jest knajpa, w której podpisana została pierwsza umowa o finansowanie PayPal lub Hotmail, a to 10 min. od niej kolejna, w której regularnie pojawiał się Steve Jobs, a kawałek na południe jest posiadłość, którą niedawno kupił Mark Zuckerberg. Cała okolica roi się od takich miejsc i skrupulatnie zbieram o nich informacje, by więcej pisać o nich na blogu.

A skoro mowa o Stevie Jobsie, to dzisiaj akurat pojawiliśmy się na ulicy Waverley w Palo Alto – okolicy, w której mieszkał Steve Jobs. Steve kupił dom przy Waverley w latach 90-tych i tam mieszkał do końca życia. Tam też zmarł w październiku 2011r.

Palo Alto to przepiękne miasto, bardzo spokojne, zielone i bogate. W okolicy domu Jobs’a znajdowało się wiele domów równie dużych a nawet większych, niektóre z nich przypominały niewielkie pałace. Ale Palo Alto to nie są wyłącznie ekskluzywne posiadłości, znajdują się też i mniejsze, z zewnątrz niepozorne domy. Oczywiście ceny ich wszystkich są przeogromne, zaczynają się od $2mln, a najczęściej oscylują ok $5-$10mln.

Dziś ok południa było tam pięknie, słonecznie, ciepło i bardzo cicho. Właśnie tak… wyjątkowo.

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-100

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-101

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-102

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-103

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-104

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-105

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-106

ameryka_kalifornia_steve_jobs_dom_palo_alto-107

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.