Jeszcze jakiś czas temu opłata za przejazd mostem Golden Gate (tylko w stronę San Francisco) była pobierana standardowo, przy bramkach na moście. Mniej więcej od ok. roku nie płaci się już jadąc przez most. Bramki są, ale puste. Ludzi zastąpiono… elektroniką i pocztą.

Teraz zakłada się, że przejeżdżający powinni sami dokonać zapłaty (uhmmmm) w ciągu 48h przez internet, telefon lub osobiście. Niestety do dziś my nawet nie wiedzieliśmy, że oczekuje się zapłaty w ciągu 48h. Do takich nieuświadomionych lub innych spóźnialskich wysyłane są faktury pocztą. My zawsze je dostajemy w ciągu 2-3 tygodni, opłata wynosi tyle samo. Zaleca się jeszcze, by mieć przedpłaconą kartę FasTrak, z której pobierane są opłaty na wszystkich mostach. Przyczepia się specjalne pudełko na szybę i czytniki same pobierają dane. Dla pojazdów z taką kartą są specjalnie wyznaczone bramki i zwykle mniejsze kolejki.

Cena? Obecnie $7.25. Jeszcze do lipca tego roku było $6.00. Posiadacze FasTrak płacą nieco mniej. A jeśli jedziesz wynajmowanym samochodem? Rachunek przyjdzie do wypożyczalni, a oni będą kierować go dalej do Ciebie.

Dokładne informacje o tym gdzie i ile zapłacić są tutaj.

golden-gate-oplata_

Tu informacyjna animacja.

Aktualna tabela cenowa

ceny-most-golden-gate

Swoją drogą jestem ciekawa, ilu ludzi zalega z opłatami. Na pewno cały gazylion.

Podobne Posty