Darek Strychalski zbiera fundusze na ponowny start w biegu przez Dolinę Śmierci – niesamowita historia niepełnosprawnego Polaka

Trwa kampania zbierająca fundusze na ponowny udział Darka Strychalskiego w biegu przez Dolinę Śmierci w lipcu tego roku.

Darek to skromny człowiek z podlskich Łap – niepełnosprawny Polak, który mimo, że jako dziecko przeżył ciężki wypadek i był 3 miesiące w śpiączce, dalej czerpie radość z życia! Jego pasją stało się bieganie. Udowadnia, że można wszystko i daje ogromnego kopa w tyłek każdemu z nas!

Dolina Śmierci to pustynia położona ok 2h od Las Vegas. Latem temperatura sięga tam ok 50stC. Właśnie tam co roku jest organizowany ultramaraton Badwater, uważany za najcięższy bieg na świecie.

Darek pokonuje wiele maratonów i ultramaratonów każdego roku. Marzy, by ponownie zmierzyć się z ultramaratonem Badwater i pokonać samego siebie. Po 2 latach decyduje się na ponowny start, tylko aby to było możliwe, potrzebuje zebrać niezbędne fundusze. O wszystkim jest mowa w opisie projektu. Koniecznie zajrzyjcie tam i zapoznajcie się z nagrodami za dokonanie wpłaty, gdyż każda z nich płynie szczerze prosto z serca Darka. Znam go osobiście i to bardzo kochany, skromny i uczciwy człowiek! Zresztą doskonale to widać w filmie „Zwycięzca”, który Kuba zrealizował w 2012r.

O Darku piszą i mówią w TVN, TVN24, TVP2, Polskim Radio i wielu innych mediach. Publikacje można znaleźć tutaj i na końcu opisu projektu na Polak Potrafi.
Update: 12 czerwca Darek wystąpił w Dzień Dobry TVN. Rozmowę można obejrzeć tutaj.

Film jest dostępny za darmo na Vimeo tak więc biegiem oglądać i odwiedzać stronę projektu!